Головна » 2017 » Січень » 23 » 22 січня – День соборності України.
22 січня – День соборності України.

День Збройних Сил України

Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною. Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. 22 січня було проголошено всенародним і державним святом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу та сформувала підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України, утвердження її національної ідеї.

Свято Дня Соборності встановлено в Україні “…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…” згідно з Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42/99.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

В рамках цього свята в школі була проведена ціла низка патріотично-виховних заходів: тематичні виховні години, уроки історії. Учні молодших класів виготовили власними руками композиції «Україна – єдина».

Дуже зворушливо пройшла святкова лінійка. Почалася вона дружним виконанням Гімну України.  Ведучі Халаім Вікторія та Андрій Оліфан розповіли про історичні події далекого 1919 року. У концерті взяли участь майже всі класи. У гарний українських костюмах співали пісні, розказували вірші, в яких оспівується наша прекрасна Батьківщина. Привітав зі святом директор школи С.В. Хижняк, історичну значимість Соборності України пояснив учитель історії М.В. Руденко. На загальному позитиві вся школа об’єдналася  в коло єдності. Міцно тримаючись за руки, під гарну українську пісню, пройшли декілька кіл по коридору. Дзвінкі дитячі голоси всьому світу вигукнули: «Україна – єдина!» Потім згадали про день обіймів, обіймалися, раділи. Далі дружною колоною вирушили назустріч Тарасівській школі. На містку утворили ланцюг єднання. Ще довго будуть згадувати цю подію як самі діти, так і жителі села.

Переглядів: 165 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0