Головна » 2016 » Листопад » 14 » День української писемності і мови
День української писемності і мови

Велична, щедра і прекрасна мова.

Прозора й чиста, як гірська вода,

Це України мова барвінкова,

Така багата й вічно молода.

Ю. Косинська

День української писемності і мови, як свято духовності українського народу запроваджено Указом Президента України у 1992 році на знак затвердження великого національного надбання, коштовного скарбу, який поєднує досвід, мрії і надії мільйонів людей, подвижників українського слова.  Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток - почесна місія кожного громадянина України. День украї́нської писе́мності та мо́ви  відзначається в Україні 8 та 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. До цього свята у школі бала проведена низка заходів: урочиста лінійка, свято для учнів молодших класів «Рідна мова – диво калинове», мовні вікторини.

Особливо зворушливою була атмосфера свята учнів молодших класів. Вражали різнобарвні вишиванки, віночки, рушники - символи любові й незрадливості, обереги українського народу. Головним героєм була мова – українська, співоча, калинова, солов’їна. З дитячих уст вона лунала особливо, вселяла впевненість у майбутньому. Цей виховний захід поєднав у собі концерт, бо були і танці, і пісні, і вірші, вікторину з загадками та ребусами, та пізнавальну програму.

Велика подяка організаторам цих заходів: вчителям молодших класів Дмитренко О.І., Кривій В.І., Лозицькій О.В., Профатило Т.О., педагогам-організаторам Грищенко С.О., Кузьменко В.С. та заступнику з виховної роботи Криштоп Т.В., а також чудовим і артистичним дітям, справжнім патріотам своєї  Батьківщини.

Переглядів: 114 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0