Головна » 2017 » Вересень » 18 » День визволення села Басань від німецько-фашистських загарбників.
День визволення села Басань від німецько-фашистських загарбників.

Живіть собі без кривди, без тривоги,

Свободою втішайтесь, як орли,

Та честь дідів не затопчіть під ноги,

Щоб ваші діти вас не прокляли.

З нагоди пам’ятної дати – 74 річниці визволення села Басань від німецько-фашистських загарбників біля меморіалу загиблим воїнам була проведена урочиста лінійка. Уже немає живих учасників тієї страшної війни, мало залишилось свідків, але живе пам'ять. Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни.

Щороку учнівська родина збирається біля меморіалу, який знаходиться поруч школи, щоб згадати тих, хто віддав своє життя за наше. Зворушливо звучать слова вдячності з дитячих вуст. Урочистий мітинг розпочали з Гімну України. Ведучі Аня Ляшова та Владислав Педаш надали слово директору школи С.В. Хижняку. Він привітав присутніх зі святом. Побажав миру і свободи нашій Україні. Висловив слова щирої вдячності тим, хто ціною свого життя виборов для нас вільне майбутнє. Учитель історії М.В. Руденко коротко розповів як визволяли наш край, скільки земляків загинуло на полях боїв. Закликав пам’ятати  своїх дідів і прадідів, прізвища яких викарбувані на меморіалі. Юля Муха та Юля Саустьянова виконали любиму у ті буремні роки пісню «Катюша»,  а  Дар’я Островерх викликала сльозу виконанням пісні «Благослови».  Осінні квіти лягли на обпалені сонцем, викарбувані на плиті прізвища визволителів села. Світлу пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Кожен день, кожен час пам’ятайте,

Скільки жертв нам війна принесла.

Все, що можна, для миру віддайте!

Збережіть для нащадків життя !

Благословен будь, краю дорогий!

За щедрість нив і спів землі весільний,

За всю красу дніпровських берегів,

Де гордий люд живе в країні вільній.

Квітуй, моя земле, на щастя й добро,

Хай сонце чистим сяє небокраєм!

До тебе несу я незгасну любов,

Мій вільний, оновлений краю!

Переглядів: 200 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0