Головна » 2016 » Жовтень » 15 » День захисника України
День захисника України

14 жовтня – День захисника України, День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ці свята тісно пов’язані історично. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою. День захисника України свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві .

В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.

У школі була проведена ціла низка заходів з нагоди цих свят:

• Конкурс козацької пісні;
  • Перегляд документального фільму «Історія українського козацтва»;
  • Перегляд мультфільмів про козаків;
  • Спортивні змагання «Ми козацького роду нащадки». Вся учнівська спільнота була задіяна в проведенні заходів.

У неділлю у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці у селі Басань відбулась посвята у козаки. Лави патріотів поповнили і працівники та учні нашої школи: кочегари Іван Хухрянський, Федір Дяченко та учень 8 класу Микита Трішмак.

Переглядів: 74 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0