Головна » 2017 » Жовтень » 20 » День захисника України
День захисника України

14 жовтня в Україні стає особливим днем. В цей день відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні, пов’язані з різними історичними подіями. Православна церква святкує день Покрови Пресвятої Богородиці. З 1999 року згідно з указом президента Леоніда Кучми у свято Покрови відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії. З 2015 року цей день став святковим вихідним – Днем  захисника України.

Святкували цей день і в нашій школі. Учні молодших класів ознайомилися з історією козацтва, Запорізької Січі. Змагалися в різних конкурсах і вікторинах. У змаганнях перемогла дружба.

Серед старших класів було створено три курені  «Козаки»,  Берегиня», «Козацька шабля».  Програма свята була дуже насиченою. Юні козачата позмагалися у конкурсах: «Привітання куренів», «Як козаки на конях скакали», «Як козаки співають», «Як козаки борщ варили», «Як козаки розважалися», «Влучні стрільці», «Козацька кмітливість»  та інші. Кожен конкурс був по-своєму цікавий і оригінальний. Підтримували козацький дух та згуртованість команд отамани Цикало Антон, Бурий Олег та Хухрянський Денис. А підсумки конкурсів підвело поважне журі у складі голови ради ветеранів Басанської сільської ради Білодіда Л.Ф., осавула Пологівського козацького полку ім. І. Богуна Ф.Ф. Дяченко та хорунжого  І.Ю. Хухрянського. Свято вдалося на славу – дуже сподобалося і учасникам, і глядачам. Воно подарували багато позитивних вражень та емоцій.  Наші діти вкотре довели, що козацькому роду нема переводу! Ми переконалися  в тому, що наші учні стануть справжніми захисниками нашої України. Вони є гідними нащадками своїх пращурів – козаків.

Переглядів: 93 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0