Головна » 2017 » Березень » 9 » «Про сина вірного шумить Великий Луг»
«Про сина вірного шумить Великий Луг»

Є ріки, що течуть не серед тихих піль
І не між гір у райському убранні,
А в темних лабіринтах підземель,
Побіля серця вогнедишного планети.

Отак моя печаль і мій вулканний гнів
Течуть Дніпром підземним потаємно,
Десь там гудуть, вирують і шумлять -
Аж біля серця святорідної Вітчизни

Я знаю, вірую, що прийде день і час,
Коли, здолавши дикі перепони,
Вони із пітьом вирвуться нараз
І лжу затоплять, рознесуть дев'ятивально!

Моя ріка
Віктор Чабаненко

Чабаненко Віктор Антонович (1937-2014р.р.) – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства ЗНУ. Створив наукову школу «Соціолінгвістична ситуація на Нижній Наддніпрянщині». Заслужений діяч науки й техніки України, відмінник народної освіти України, академік АН вищої школи України, Почесний голова Запорізької організації «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, відповідальний редактор «Вісника Запорізького осередку вивчення української діаспори» й Голова ЗОВУД, член редколегії кількох журналів і газет. Член Урядової Правописної комісії, член національної спілки письменників України. Лауреат премій імені П. Чубинського, Д. Яворницького, Я. Новицького. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Закінчив філологічний факультет ЗНУ у 1959 році. «Бережіть собори наших душ»

У школі пройшли заходи щодо вшанування дня пам’яті Чабаненко Віктора Антоновича. 9 лютого 2014 року пішов з життя доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального іслов’янського мовознавства.

Читачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Бережіть собори наших душ».Діти дізналися про життєвий шлях Віктора Антоновича, його любові до рідного краю.

Віктор Антонович продовжував велику справу Я.Новицького та Д.Яворницького, зберігав духовну спадщину. Книги Чабаненко В.А. – це зв'язок між поколіннями. Ця людина продовжує жити в книгах.

Світла пам'ять, Віктору Антоновичу – людині з великої літери.

Переглядів: 173 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0