Головна » 2017 » Березень » 2 » Зі святом масляної
Зі святом масляної

Як на Масляній,

З печі млинці летіли!

З запалу, з жару, з печі,

Всі рум’яні, гарячі!

Масляна, частуй!

Всім млинців подавай!

З запалу,

з жару – розбирайте!

Похвалити не забувайте!

Звичаї народу - це ті прикмети по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

Звичаї - це ті неписані закони , якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах . Звичаї , а також мова - це ті найміцніші елементи, що об`єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, виробилися протягом усього довгого життя і розвитку кожного народу .

В усіх народів світу існує повір`я, що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо він загублений для свого народу. Традиціям українського народу навчають на своїх виховних годинах справжні патріоти своєї рідної землі А.М. Бєлікова та Т.О. Профатило.

Перший та дев’ятий  класи разом відсвяткували останнє свято зими – Масляну. Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Ще це свято в Україні  називали Колодій. Чому воно має назву «Колодій»? Тому, що з наближенням весни Сонце все вище і вище піднімається по своєму небесному колу, відганяючи зимові холоди, а його сила, тепло та енергія передаються природі й людям. Отже, «Коло діє», життєтворний процес на землі триває, наступає новий етап його оновлення. Сонячну ознаку Колодія– маленьку вербову колодочку з навкісними хрестиками, перев’язану стрічечкою, дівчата прикріпляли на груди своєму хлопцеві.

На нашому святі були пісні, танці, гарне вбрання і святковий стіл.

Немає, мабуть, жодної родини, де б не святкували Масляну неділю, мами та бабусі допомагали дітям у приготуванні млинців з сиром, медом, варенням. Якими смачними були вони з духмяним чаєм!

До того ж кожен з’їдений млинець в це апетитне свято дозволить виконати одне заповітне бажання. Всі їли млинчики за щастя, здоров’я, любов, віру, розуміння, терпіння, вірність, удачу, везіння, відданість, багатство, а найголовніше -  за мир.

Нехай швидше йде морозна зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни!

Переглядів: 99 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0